HBO GO za granicą

Jak oglądać HBO MAX za granicą? Sposoby i możliwości

HBO MAX to rewelacyjna platforma VOD, na której można znaleźć filmy i seriale najwyższej jakości. To co produkuje HBO zawsze słynie z wysokiej jakości i dla większości widzów to zawsze świetna rozrywka. HBO MAX za granicą jest często niedostępne, gdyż ta usługa nie została uruchomiona w każdym kraju. Również podczas wyjazdów zdarza się, że dostęp do HBO MAX za granicą jest ograniczony ze względu na ograniczenia i blokady regionalne. Przez które niektóre filmy i seriale mogą być niedostępne.

Czym jest HBO MAX? Co można oglądać?

HBO MAX to platforma VOD na której dostępne są filmy i seriale znane z kanałów telewizyjnych HBO. Dawniej produkcje HBO można było oglądać tylko w ramach kablówki lub telewizji cyfrowej, lecz z postępem i biegiem lat stacja stworzyła własną platformę streamingową. Dzięki temu nie trzeba mieć telewizora, anteny satelitarnej i kablówki i można oglądać to co tylko się chce przez Internet.

Dostęp do platformy HBO MAX możliwy jest po opłaceniu abonamentu. Można z niego korzystać rejestrując się na stronie platformy lub za pośrednictwem operatora kablówki lub telewizji cyfrowej. Cena przy subskrypcji online to 24,90 zł miesięcznie, co się zdecydowanie opłaca przy jakości i wielkości biblioteki HBO MAX.

W HBO MAX można oglądać filmy i seriale wyprodukowane przez HBO (jak np. Grę o Tron) oraz te, do których stacja wykupiła prawa dystrybucyjne. Wszystko z polskim lektorem, polskimi napisami lub w oryginale – jak kto woli, gdyż preferencje w tym zakresie są różne. Oprócz tego można tam znaleźć świetne programy rozrywkowe i dokumentalne.

Czy HBO MAX działa za granicą?

Niestety dostęp do HBO MAX za granicą jest mocno ograniczony. Działa tylko w pewnych określonych przypadkach – podczas krótkiego pobytu na terenie UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jednak i wtedy można spotkać się z komunikatem o błędach i zalogowanie się do usługi może okazać się problematyczne.

Dlatego mieszkając w takich krajach jak UK, Norwegia, USA, Islandia, Niemcy czy Holandia nie skorzystamy z przepisów o dostępie do wykupionego streamingu podczas podróży (za długi pobyt lub kraj poza UE). W tej sytuacji pozostaje posłużenie się innym narzędziem – w tym przypadku będzie to VPN. Sieć VPN pozwala na oglądanie HBO MAX w Niemczech, Norwegii, UK i każdym innym kraju, w którym dostęp do streamingu jest ograniczony ze względu na geoblokady.

Jak oglądać HBO MAX za granicą?

Tak jak to było wspomniane, żeby oglądać HBO MAX za granicą trzeba skorzystać z VPN. Ale nie każdy VPN będzie tutaj działał. Musi to być usługa z polskim adresem IP oraz taka, której HBO nie wykrywa i nie blokuje. Nie każdy VPN sobie z tym aktualnie dobrze radzi, ale cały czas kilka usług na rynku odnosi sukcesy na tym polu i jest w stanie zapewnić dostęp do HBO MAX w innych państwach.

HBO MAX stara się wykrywać i blokować usługi VPN, dlatego nie wszystkie firmy odnoszą na tym polu sukcesy i wiele po prostu odpuszcza tą usługę. Ale kilka dostawców sobie z tym radzi z mniejszym lub większym sukcesem. Są to zwłaszcza:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

HBO MAX za granicą – oglądanie za pomocą VPN krok po kroku

Żeby oglądać HBO MAX za granicą za pomocą VPN należy:

 1. Wybrać najbardziej atrakcyjną z naszego punktu widzenia ofertę i wykupić abonament VPN.
 2. Pobrać na telefon lub komputer aplikację do łączenia się z serwerem VPN ze strony firmy od której mamy usługę.
 3. Uruchomić aplikację i połączyć się z polskim serwerem VPN.
 4. Uruchomić HBO MAX spróbować odtworzyć film lub serial. Jeśli wszystko dobrze poszło, to powinien się zacząć odtwarzać.
 5. W razie błędów lub wykrycia połączenia przez VPN – połączyć się z innym serwerem lub ponownie nawiązać połączenie z siecią VPN.

Trzeba pamiętać o tym, że HBO MAX może nagle zablokować dostęp za pośrednictwem VPN. Ale póki co ten sposób działa. W sytuacji, gdy sieć VPN przestanie działać z HBO MAX i nie będzie w stanie odblokować dostępu można skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Tyle czasu od momentu kupna mamy na wystąpienie o zwrot środków po przetestowaniu usługi.

HBO MAX za granicą – na czym można oglądać

HBO MAX można oglądać na kilka różnych sposobów. Każdy w zależności od upodobań i tego jak lubi spędzać czas ma swoje ulubione sposoby i formy odtwarzania filmów i seriali. W przypadku tej platformy można ją oglądać na:

 • Smart TV
 • Komputerze przez przeglądarkę na stronie hbogo.pl
 • Na telefonie za pomocą aplikacji mobilnej
 • Na tablecie za pośrednictwem specjalnej aplikacji

VPN można uruchomić bez problemu na komputerze i telefonie oraz tablecie. W przypadku smart TV też jest to możliwe, ale wymaga nieco więcej zabawy z konfiguracją i uruchomieniem wszystkiego. Dzięki temu można oglądać HBO MAX za granicą na swoim ulubionym urządzeniu.