Jak oglądać CDA Premium w UK

Jednym z najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce jest CDA Premium, który oferuje swoim użytkownikom tysiące godzin wysokiej jakości materiałów video. Ale co jeśli aktualnie przebywasz poza granicami Polski, na przykład w UK i nie masz do niego dostępu? Czy istnieje sposób na obejrzenie polskiego CDA Premium z UK? Odpowiedź brzmi – tak, istnieje kilka sposobów, a jednym z nich jest użycie sieci VPN. W tym artykule wskażemy, jak przy pomocy VPN oglądać CDA Premium w UK, byś mógł cieszyć się ulubionymi filmami i serialami, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Zapraszamy do lektury!

Czy CDA Premium działa w UK?

Choć CDA Premium jest popularnym serwisem do strumieniowego przesyłania treści wideo w Polsce, nie działa on poza granicami tego kraju, w tym w Wielkiej Brytanii. Przyczyną tego jest stosowanie blokad regionalnych, które są zabezpieczeniem przed dostępem do określonych treści z innych regionów. Ta międzynarodowa praktyka zapewnia przestrzeganie licencji na dystrybucję określonego materiału w wyznaczonych obszarach.

Aby skorzystać z CDA Premium w Wielkiej Brytanii, użytkownik musi mieć polski adres IP. Dostęp do polskiego adresu IP jest zwykle ograniczony do osób, które fizycznie znajdują się w Polsce. Bez takiego adresu, serwis CDA Premium niestety nie jest dostępny dla osób przebywających w Wielkiej Brytanii czy innych krajach za granicą.

W związku z tym, CDA Premium stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w Polsce, ale może stanowić wyzwanie dla tych, którzy mieszkają lub przebywają za granicą, a chcieliby korzystać z tego serwisu. Bez posiadania polskiego adresu IP, dostęp do treści oferowanych przez CDA Premium jest niemożliwy, co skutecznie chroni treści przed dystrybucją międzynarodową bez stosownych licencji.

Jak oglądać CDA Premium w UK?

Oglądanie CDA Premium w UK bywa nieco skomplikowane, ale na szczęście istnieją metody, które pozwalają na przyjemne korzystanie z tej platformy poza granicami Polski. Podstawowym krokiem, który umożliwia dostęp do zawartości CDA Premium w UK, jest zmiana IP na polskie. Dzięki temu system rozpoznaje, że użytkownik łączy się z terytorium Polski, co pozwala na dostęp do wszystkich funkcji i treści dostępnych w ramach polskiej wersji CDA.

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na zmianę IP na polskie jest skorzystanie z sieci VPN, która umożliwia łączenie się z wybranym serwerem zlokalizowanym w Polsce. Działanie VPN polega na tworzeniu bezpiecznego, szyfrowanego tunelu pomiędzy urządzeniem użytkownika a serwerem VPN, co pozwala na „przeniesienie” się do kraju, z którego jest dany serwer. Dzięki temu, z perspektywy serwisu CDA Premium, użytkownik łączy się z Polski.

Użytkowanie VPN jest nie tylko łatwe, ale i bezpieczne. Wiele dostawców sieci VPN oferuje intuicyjne aplikacje, które pozwalają na szybkie nawiązanie połączenia z wybranym serwerem. Ponadto, korzystanie z VPN daje pewność, że dane przesyłane przez Internet będą bezpieczne, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza kiedy korzystamy z nieznanych sieci Wi-Fi. W ten sposób, korzystając z VPN i zmieniając swoje IP na polskie, możliwe staje się cieszenie się pełną ofertą CDA Premium również w UK.

Sprawdzone usługi VPN z serwerami w Polsce to:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

CDA Premium w UK krok po kroku

Poniżej prezentujemy krótki poradnik, jak oglądać CDA Premium z terenu Wielkiej Brytanii za pomocą zmiany IP przez VPN.

 1. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego dostawcy VPN. Szukaj usługodawcy z serwerami w Polsce, by móc zmienić swoje IP.
 2. Następnie musisz zainstalować oprogramowanie VPN na swoim urządzeniu. Większość dostawców oferuje aplikacje na różne platformy.
 3. Po zainstalowaniu oprogramowania, musisz się zalogować do swojego konta VPN.
 4. Wybierz serwer zlokalizowany w Polsce z listy dostępnych serwerów w twoim oprogramowaniu VPN.
 5. Po połączeniu się z serwerem w Polsce, twój adres IP powinien być teraz widoczny jako polski.
 6. Teraz powinieneś móc swobodnie korzystać z CDA Premium, tak jakbyś był w Polsce.

Warto jednak pamiętać, że niektóre platformy streamingowe, takie jak CDA, mogą blokować połączenia VPN. W takim wypadku może się zdarzyć, że pomimo zmiany IP, nie uda się uzyskać dostępu do treści. Dostawcy VPN często pracują nad rozwiązaniem tego problemu, jednak może to wymagać czasu.