Ipla za granicą

Jak oglądać Polsat Box Go za granicą? Szybki i praktyczny poradnik

Jeżeli próbowałeś kiedyś oglądać programy i seriale na Polsat Box Go (dawniej Ipla) za granicą to z pewnością mogłeś trafić na komunikat mówiący o tym, że z powodu przebywania w innym kraju, dostęp do wideo został zablokowany. Polsat Box Go nie działa za granicą tak jak w Polsce, ale są na to sposoby. Co w tej sytuacji można zrobić? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu. Wystarczy prosty w obsłudze program, żeby bez problemu oglądać Polsat Box Go za granicą, z dowolnego miejsca na świecie.

Polsat Box Go za granicą nie działa – przyczyny problemów

Polsat Box Go czyli dawna Ipla za granicą jest zablokowany z powodu geoblokad, które serwis wprowadził w myśl umów i porozumień, które ma zawarte z producentami seriali, filmów i programów. Z tego względu użytkownicy z Polski, którzy wyjadą za granicę i będą chcieli oglądać dostępne tam programy zobaczą ekran mówiący o blokadzie. Serial lub film się nie wyświetli, zamiast tego będzie komunikat o błędzie.

Dla osób w innych krajach dostępny jest tylko mały wycinek zawartości całego serwisu w postaci pakietu Polsat Box Go Polonia. Jest to pakiet przygotowany dla Polonii za granicą, który ma o wiele bardziej uboższą ofertę niż ma to miejsce w przypadku wszystkich pozostałych pakietów serwisu Polsat Box Go. Jest to również jedyny pakiet, jaki zobaczysz i możesz wykupić łącząc się z innego kraju niż Polska. Co zatem zrobić gdy mieszkamy lub przebywamy za granicą i chcemy obejrzeć coś na platformie Polsat Box Go? Trzeba skorzystać z VPN i przy jego pomocy zdobyć polskie IP.

Polskie IP pozwala na odblokowanie dostępu do tych treści, które w normalny sposób są dostępne tylko z terytorium Polski. Pozwala to w pewnym sensie wirtualnie przenieść się do naszego kraju i oglądać różne programy telewizyjne w taki sposób, jakby nie wyjechało się z kraju.

Jak oglądać Polsat Box Go za granicą?

VPN to usługa, dzięki której każdy może bez problemu zmienić adres IP z zagranicznego na polski. Z tego typu rozwiązań korzystają na co dzień miliony internautów, w tym wielu Polaków mieszkających za granicą. Dzięki temu mogą mieć polski adres IP i korzystać z polskojęzycznych usług przez Internet, nie martwiąc się o blokady regionalne i ograniczenia nakładane przez dostawców treści.

Do oglądania Polsat Box Go a granicą najlepiej jest wybrać taki VPN, który będzie szybki i nie będzie miał żadnych ograniczeń w streamingu. W Internecie możemy trafić na wiele usług VPN, które reklamują się jako świetne, szybkie i obiecują cuda. Ale tak nie jest, jest wręcz przeciwnie.

Przede wszystkim, VPN do oglądania filmów i seriali online musi mieć szybki serwer położony w Polsce. To właśnie dzięki niemu będziemy w stanie uzyskać rodzimy adres IP, na którym głównie nam zależy. Oprócz tego musi być na tyle szybki, żeby w przypadku transmisji HD nie zrywał połączenia i nie przerywał oglądania programu lub serialu. Musi być również bezpieczny i zapewniać dobre wsparcie i pomoc dla użytkowników.

Jest kilka firm, które są warte polecenia. Te usługi VPN, które wymienliśmy poniżej bardzo dobrze się w tym sprawdzają do odblokowania streamingu. Mają szybkie serwery w Polsce, dzięki którym można oglądać Polsat i inne polskie VOD za granicą.

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Polsat Box Go za granicą – jak oglądać za pomocą VPN?

Korzystanie z VPN do uzyskania polskiego IP nie jest to trudne i w praktyce każdy powinien sobie z tym poradzić. Sprowadza się to do wykupienia usługi i uruchomienia specjalnego programu, który robi wszystko za użytkownika. Dzięki temu nawet w ciągu kilku minut możesz odblokować Polsat Box Go za granicą. Działa to tak:

 1. Wybierasz usługę VPN z polskimi serwerami. Zakładasz konto i kupujesz abonament na wybrany okres.
 2. Ściągasz ze strony firmy od której kupiłeś VPN specjalny program. Służy on do łączenia się z serwerami i jest już odpowiednio skonfigurowany.
 3. Uruchamiasz program i logujesz się na konto.
 4. Na liście dostępnych serwerów szukasz Polski i łączysz się z naszym krajem. W tym momencie następuje zmiana Twojego adresu IP – masz polski adres i możesz odblokować i oglądać to co chcesz.

W ten prosty sposób można mieć polskie IP. Dzięki temu bez problemu można oglądać serwisy takie jak Polsat Box Go za granicą oraz wiele innych, które są niedostępne gdy wyjedzie się z Polski.

Polsat Box Go za granicą – jakie możliwości daje VPN

Żeby bez problemu oglądać Polsat za granicą przy pomocy VPN, trzeba w pierwszej kolejności dostęp do tego typu usługi. Szczególnie warte polecenia są trzy firmy, które mają w tym zakresie bardzo dobre rozwiązania: ExpressVPN, NordVPN i Surfshark. Te firmy oferują co najmniej 30 dni na testy usługi w formie gwarancji zwrotu pieniędzy. Znaczy to, że możemy w ciągu 30 dni wystąpić o zwrot środków wydanych na VPN jeśli nie będzie działał zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Bez ryzyka – pieniądze odzyskamy.

NordVPN to bardzo dobry VPN w świetnej cenie. Możemy go bowiem kupić już od 3,49€ za miesiąc, pod warunkiem że zdecydujemy się na abonament trwający dwa lata. Zdecydowanie warto jeżeli zależy nam na oszczędnościach. Ma liczne serwery w Polsce i bardzo dużo możliwości. Pozwala na łatwe oglądanie polskich treści poza krajem.

Surfshark to najtańszy VPN z tej trójki, bo w najkorzystniejszym planie można go mieć od 2,49 € miesięcznie. Oprócz funkcji VPN oferuje dodatkowe możliwości (odpłatnie) jak np. antywirus czy monitorowanie wycieku danych i zagrożeń online.

ExpressVPN uchodzi za najszybszy VPN spośród wszystkich firm, które oferują tego typu usługę. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze i posiada bardzo szybkie serwery w Polsce. Przy jego pomocy bez problemu zmienimy adres IP na polski i obejrzymy Polsat Box Go za granicą. Minusem jest cena, gdyż zaczyna się ona od 6,67$ miesięcznie. 

Polsat Box Go Polonia – plan dedykowany dla Polaków za granicą

Wróćmy jeszcze do specjalnego planu abonamentowego dla Polaków za granicą, czyli Polsat Box Go Polonia. Co tak właściwie daje i jakie możliwości oglądania filmów i seriali daje nam Polsat Box Go Polonia? Wyjaśniamy.

Polsat Box Go Polonia to pakiet, który powstał z myślą o Polkach za granicą. Jest to z pewnością plan warty rozważenia, ale ma on dość sporo ograniczeń i osoby, które szukają dostępu do klasycznej zawartości i możliwości jakie daje pakiet Polsat Box mogą być z niego rozczarowane. Warto jednak poznać, co znajdziemy w ramach abonamentu.

W ramach pakietu Polsat Box Go Polonia otrzymujemy:

 • Dostęp do wybranych kanałów TV (m.in. Polsat News, Superstacja, Disco Polo Music, FashionBox, FilmBox Arthouse, Fight&Fun, Fightbox oraz Docubox). Dostęp do poszczególnych kanałów jest uzależniony od kraju, w którym przebywamy.
 • Dostęp do programów rozrywkowych znanych z Polsatu w formie VOD
 • Dostęp do programów informacyjnych i dokumentalnych Polsatu w formie VOD
 • Dostęp do polskich seriali, które znamy z telewizji Polsat w ramach streamingu online
 • Możliwość oglądania transmisji sportowych na żywo – siatkówki mężczyzn (PlusLiga), siatkówki kobiet oraz koszykówki mężczyzn (Energa Basket Liga)

Za to wszystko przyjdzie nam zapłacić 45 zł za 30 dni dostępu.