Stream TVP Sport

Jak oglądać stream TVP Sport online za granicą? Poradnik

TVP Sport regularnie transmituje mecze i inne wydarzenia sportowe nie tylko w telewizji naziemnej, ale również online przez internet. W oficjalnym serwisie sport.tvp.pl można oglądać stream online z meczy polskiej reprezentacji w piłkę nożną oraz inne dyscypliny sportowe na żywo. Oficjalny serwis TVP Sport Online za granicą nie działa, a transmisja jest blokowana. Co zrobić i jak oglądać stream TVP Sport online za granicą? O tym w tym artykule.

Dlaczego stream TVP Sport online nie działa za granicą?

Transmisje większość wydarzeń sportowych dostępnych w streamie TVP Sport są ograniczone terytorialnie wyłącznie do Polski. Oznacza to, że osoby które przebywają za granicą nie będą mogły ich obejrzeć online. Serwis TVP Sport sprawdza adres IP każdego użytkownika i jeżeli wykryje, że adres IP nie jest polski to blokuje dostęp. Objawia się to brakiem możliwości odtwarzania transmisji meczy i innych wydarzeń sportowych w TVP Sport za granicą. Stream online po prostu nie działa.

Jest to spowodowane licencjami, które obowiązują na całym świecie i ograniczają nadawców treści online w kwestii tego, w jakich krajach transmisja online może być dostępna. Dlatego Polacy za granicą mają zablokowany dostęp do darmowych transmisji meczy i zawodów sportowych w TVP Sport online. W tej sytuacji z pomocą przychodzą takie usługi jak VPN, które pozwalają na prostą i szybką zmianę swojego adresu IP na polski.

Jak oglądać TVP Sport stream online za granicą?

Żeby oglądać TVP Sport online za granicą trzeba zmienić lokalizację swojego komputera na Polskę. Można to zrobić w bardzo prosty sposób przy pomocy usługi jaką jest VPN. Jest to bardzo prosty program, który umożliwia łączenie się z internetem za pośrednictwem innego kraju. W tym przypadku, żeby oglądać stream TVP Sport, musi to być Polska. Nie ma znaczenia w jakim kraju się mieszka lub przebywa. Może to być UK, Niemcy czy Holandia – zasada działania będzie taka sama.

VPN z serwerem w Polsce umożliwia odblokowanie i uzyskanie dostępu do streamu sport.tvp.pl za granicą. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację na komputerze lub telefonie, połączyć się z serwerem, a adres IP automatycznie zmieni się na polski. Dzięki temu zmieni się lokalizacja komputera, który będzie wykrywany jakby był w Polsce przez różne strony internetowe.

W sieci można znaleźć bardzo wiele różnych usług VPN, ale o mało której z nich można powiedzieć że jest bezpieczna, solidna i zapewnia bardzo dobrą prędkość. A szybkość połączenia jest kluczowa, żeby oglądać transmisje sportowe w wysokiej jakości przez internet. Sprawdzone firmy oferujące VPN to m.in. te wymienione poniżej:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Oferta firm świadczących VPN nieco się między sobą różni, ale zdecydowanie są to obecnie najlepsze usługi, z których można skorzystać do szybkiej i wygodnej zmiany IP i odblokowania polskiego streamingu w innych krajach. Przy ich pomocy odblokujesz nie tylko dostęp do transmisji sportowych w TVP, ale również inne polskie platformy jak Player, Polsat Box Go, WP Pilot czy Netflixa. Dzięki temu obejrzysz TVP Sport w UK, Niemczech, Danii, Holandii i innych państwach.

W dalszej części opisujemy jak to zrobić krok po kroku.

Oglądanie TVP Sport online za granicą krok po kroku

Jeżeli chcesz oglądać TVP Sport za granicą przy pomocy VPN, to poniżej opisujemy jak to zrobić krok po kroku. Całość jest bardzo prosta i zajmie zaledwie kilka minut, więc nawet jeśli mecz zaczyna się dosłownie za moment – zdążysz to zrobić. Żeby oglądać stream TVP Sport za granicą przez internet trzeba:

 1. Wybór sprawdzonej usługi VPN z polskimi serwerami (jak np. NordVPN).
 2. Założenie konta i wykupienie abonamentu. Za dobry i szybki VPN trzeba niestety zapłacić. Większość firm pozwala na 30-dniowy okres testowy i zwraca bez pytania pieniądze, jeśli nie będziemy zadowoleni z usługi.
 3. Pobranie aplikacji VPN na swoje urządzenie i system operacyjny. VPN działa zarówno na komputerze jak i na telefonie lub tablecie. Pobierasz ją i instalujesz, zajmie to dosłownie chwilę.
 4. Uruchomienie aplikacji i zalogowanie się na nowo utworzone konto. Można to zrobić przy pomocy specjalnego kodu, który otrzymasz na maila lub przy pomocy nazwy użytkownika i hasła podanego podczas rejestracji.
 5. Po odpaleniu aplikacji, należy na liście dostępnych lokalizacji znaleźć Polskę i połączyć się z serwerem VPN. Po nawiązaniu połączenia automatycznie zmieni się Twój adres IP na polski.
 6. W tym momencie zmieniłeś lokalizację komputera i możesz oglądać stream TVP Sport bez przeszkód w innym kraju.

Jak widać jest to bardzo proste. Przy pomocy VPN każdy może oglądać stream TVP Sport za granicą i cieszyć emocjami sportowymi.

Transmisje w sport.tvp.pl za granicą

Telewizja Polska transmituje liczne wydarzenia sportowe, zwłaszcza te w których bierze udział polska reprezentacja. Możemy się spodziewać, że jeżeli odbywa się jakieś ważne wydarzenie sportowe, w którym gra polska drużyna lub zawodnik, to jego stream będzie w TVP Sport Online.

Stream meczy i innych wydarzeń w TVP Sport jest dostępny na stronie sport.tvp.pl i to właśnie tam każdy może oglądać transmisje z polskim komentarzem. Szczególnie często można trafić tam na mecze piłki nożnej, która jest polskim sportem narodowym. I przyciąga przed ekrany miliony Polaków, zwłaszcza wtedy gdy gra reprezentacja.

Mecze polskiej reprezentacji w TVP Sport Online za granicą

Transmisje meczy Polskiej Reprezentacji w TVP za granicą są zablokowane, a osoby które spróbują je oglądać zobaczą komunikat o błędzie lub nie będą w stanie ich uruchomić. Dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z rozwiązań takich jak VPN, żeby przy ich pomocy uzyskać oglądać jak gra Polska Reprezentacja w piłkę nożną.

Jest to spowodowane tym, że transmisje sportowe na które licencje ma TVP za granicą zazwyczaj są niedostępne za sprawą ograniczeń regionalnych. Ale są na to sposoby i przy pomocy VPN każdy może z łatwością zmienić IP i oglądać ulubione wydarzenia sportowe po polsku z dowolnego miejsca na świecie. W tym mecze reprezentacji i inne występy naszych sportowców na najważniejszych imprezach sportowych.

TVP Sport za granicą – podsumowanie

Przy pomocy VPN można w bardzo prosty sposób uzyskać dostęp do streamu TVP Sport za granicą i oglądać mecze przez internet. Dzięki temu można cieszyć się polskim komentarzem i uzyskać dostęp do transmisji, które nie zawsze są dostępne u zagranicznych nadawców.

W ten sposób wyjazdy, delegacje, wakacje lub nawet stała emigracja nie są przeszkodą żeby oglądać transmisje w TVP Sport za granicą. Wystarczy prosta i szybka zmiana IP.