Player za granicą

Jak oglądać Player za granicą? Oglądaj Player z dowolnego miejsca

Chcesz oglądać filmy i seriale dostępne w Player za granicą, ale cały czas widzisz komunikat o błędzie lub blokadzie? Niestety, niemal każdy kto jedzie do innego kraju prędzej lub później się z nim spotka. Player za granicą nie jest dostępny w taki sam sposób jak ma to miejsce w Polsce. Jest to norma i większość serwisów VOD takich jak Player stosuje zabezpieczenia w stosunku do osób, które chcą je oglądać za granicą. Są jednak sposoby i narzędzia, które pozwalają na dostęp do Player za granicą.

Dlaczego Player nie działa za granicą?

Player za granicą jest niedostępny ze względu na powszechnie występujące geoblokady, które są używane przez tą platformę w związku z licencjami podpisanymi z producentami filmów, seriali i programów rozrywkowych. To właśnie dlatego liczni użytkownicy sieci mający polskie korzenie mają problem z dostępem do serwisu gdy wyprowadzą się lub wyjadą za granicę. Trafiają na nieuchronny komunikat o błędzie w Player oraz na innych platformach ze streamingiem.

W nieco lepszej sytuacji są osoby, które tymczasowo przebywają na terenie Unii Europejskiej. Jeżeli będą w stanie potwierdzić, że tylko tymczasowo przebywają za granicą, a na co dzień ich miejsce zamieszkania to Polska, to po spełnieniu tych warunków będą mieć szansę żeby obejrzeć ulubione filmy i seriale w Player w UE. Jednak ogromna rzesza Polaków żeby oglądać Player za granicą musi skorzystać ze specjalnej usługi jaką jest VPN i zmienić swoje IP na polskie.

Jak oglądać Player za granicą?

Jeżeli przebywasz w kraju, w którym Player nie działa to podpowiemy jak w bardzo prosty sposób można uzyskać dostęp do tej platformy. Wszystko co trzeba zrobić, żeby oglądać Player za granicą to zmienić swój adres IP na polski. Czyli tak jakby odbyć wirtualną podróż do naszego kraju, co sprawi że platforma będzie myśleć że tak naprawdę jesteśmy w tym momencie w Polsce, a nie za granicą. Najłatwiej i najwygodniej można to zrobić za pomocą sieci VPN.

VPN to niezwykle popularne narzędzie w internecie, przy pomocy którego niemal każdy z łatwością zmieni swój adres IP i dzięki temu będzie w stanie oglądać właśnie takie serwisy VOD jak Player za granicą. Z sieci VPN korzystają na co dzień miliony Internautów na całym świecie, w tym Polacy którzy mieszkają poza krajem. Dzięki temu mogą z szybko zmienić IP i wirtualną lokalizację swojego komputera, a dzięki temu korzystać z usług i serwisów internetowych z ograniczeniami regionalnymi. Nie trzeba martwić się o blokady geograficzne i ograniczenia nakładane przez dostawców treści.

Jaki VPN do oglądania Player za granicą najlepiej wybrać?

Do oglądania Player za granicą najlepiej wybrać taką usługę VPN, która jest bardzo szybka i wspiera streaming z różnych serwisów VOD. W sieci można trafić na wiele różnych usług VPN, które w pierwszej chwili mogą sprawiać wrażenie solidnych i przystępnych. Trzeba jednak dokładnie przyjrzeć się usłudze, bo nie każdy VPN sprawdzi się w tym celu, do którego go potrzebujemy.

Do oglądania Player za granicą bardzo ważne jest, żeby wybrany VPN miał serwery położone w Polsce. To dzięki temu będzie można uzyskać polski adres IP, który jest potrzebny do odblokowania Player.pl i innych serwisów VOD. Druga ważna rzecz to szybkość, żeby można było oglądać filmy i programy w jakości HD.

Warte uwagi są między innymi te firmy oferujące dostęp do sieci VPN z polskim IP:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak korzystać z VPN do oglądania Player za granicą?

VPN instaluje się w swoim telefonie lub komputerze, ale może zostać uruchomiony także na routerze czy urządzeniach typu smart jak telewizory (w zależności od modelu). Jest to specjalny program, który po uruchomieniu pozwala na łączenie się z internetem za pomocą specjalnych serwerów, które mogą być zlokalizowane w różnych miejscach na świecie. Jeżeli będzie to Polska, to użytkownik korzystający z VPN będzie miał możliwość zmiany swojego IP na polskie.

Dlatego łącząc się z VPN i zmieniając swój adres IP na polski można sprawić, że usługi ze streamingiem online jak Player będą działać za granicą. Bez względu na aktualna lokalizację oraz dostawcę internetu. Jest to proste i nie wymaga od użytkownika żadnych skomplikowanych umiejętności. Po prostu instaluje się odpowiedni program, uruchamia go i klika na wybrany kraj.

Warto zaznaczyć, że dostawcy VPN oferują bardzo często minimum 30 dni na testy w postaci gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że w ciągu 30 dni od momentu dokonania płatności można wystąpić o zwrot wpłaconych środków gdy okaże się, że coś nie działa tak jak tego oczekiwaliśmy. Bez ryzyka.

Player za granicą przy pomocy VPN krok po kroku

W rzeczywistości korzystanie z VPN jest bardzo proste. Jest to kilka kroków, z którymi poradzi sobie nawet mało obyty technicznie użytkownik sieci. Nie trzeba mieć wiedzy informatycznej. Wszystko co trzeba zrobić, żeby oglądać Player za granicą za pomocą VPN to:

 1. Wykupienie dostępu do sieci VPN u wybranej firmy świadczącej tego rodzaju usługi.
 2. Ze strony wybranej firmy należy pobrać i zainstalować specjalną aplikację, która umożliwia nawiązywanie połączenia z siecią VPN (zarówno na telefonie jak i komputerze).
 3. Należy zalogować się na swoje konto w aplikacji VPN.
 4. Wybrać na liście Polskę jako lokalizację przez którą będziemy się łączyć.
 5. Kliknąć „Połącz” w programie żeby nawiązać połączenie z serwerem. W tym momencie zmieni się IP na polskie.
 6. Teraz można uruchomić serwis Player, który powinien bez problemu działać za granicą.

Dzięki temu można oglądać TVN Player w Niemczech, Danii, Norwegii, UK. I odblokować dostęp do wielu filmów, seriali oraz programów rozrywkowych.

Czy da się oglądać Player za granicą za darmo?

Wiele osób szuka sposobów i metod, żeby oglądać Player za granicą za darmo. Nie powinno to dziwić, bo w Polsce bez problemu można oglądać za darmo pod warunkiem obejrzenia wcześniej reklam. Niestety za granicą ta możliwość jest zablokowana. Darmowa wersja Player działa tylko w Polsce, dla osób z polskim adresem IP. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest użycie VPN i właśnie wspomniana wcześniej zmiana IP.

Czy są darmowe usługi VPN za pomocą których można oglądać TVN Player? Niestety takie, które mają polskie serwery i są jednocześnie szybkie i bezpieczne ciężko znaleźć. Przestrzegamy przed korzystaniem z pseudo darmowych VPN w telefonach i jako rozszerzenia do przeglądarki. W większości przypadków są darmowe tylko dlatego, że wykradają dane użytkowników.