Polski Netflix w Holandii

Jak oglądać polskiego Netflixa w Holandii?


Jeśli chcesz oglądać Netflixa po polsku w Holandii, to z tego artykułu dowiesz się jak to zrobić. Dowiesz się jaki jest sposób, żeby oglądać będąc w Holandii filmy i seriale na polskim Netflixie. Niezależnie od aktualnego miejsca przebywania, możesz mieć dostęp do polskich napisów i lubianych seriali i filmów w ojczystym języku. Netflix Polska w Holandii można oglądać bardzo łatwo problemu – dowiedz się jak!

Żeby oglądać Netflixa w Holandii potrzebować będziesz sieci VPN z polskimi serwerami, do tego aktywne konto na Netflixie oraz coś do oglądania – telefon, tablet czy też komputer. Poprawne uruchomienie wszystkiego nie będzie skomplikowane.

Dlaczego Netflix Polska nie działa w Holandii?

Powód przez który nie można oglądać polskiego Netflixa w Holandii są obowiązujące w różnych miejscach umowy i regulacje pomiędzy producentami treści, a dostawcami wideo w formie streamingu. To niedogodność, która utrudnia dostęp nie tylko Polakom za granicą, którzy chcą zobaczyć po polsku ulubiony film lub serial, ale też ludziom z innych państw będącym w podróży lub na stałej emigracji.

A w dzisiejszych czasach, niemal każdy ma szansę mieszkać tam gdzie chce. Duża grupa obywateli Polski zdecydowała się na zamieszkanie właśnie w Holandii, kraju nowoczesnym i przyjaznym obcokrajowcom. Ale trudny dostęp, a czasami wręcz brak możliwości oglądania filmów i seriali po polsku staje się dużym mankamentem. Nawet sam Netflix nie ma dużego pola manewru by coś zrobić w tej kwestii, gdyż to firmy produkujące filmy i seriale mają głos decyzyjny w sprawie ograniczeń nakładanych na Netflixa.

A Netflix wciąż jest jednym z największych legalnych serwisów ze streamingiem, o ogromnej bibliotece filmów i seriali. Z kolei chyba każdy ma czasem ochotę jakiś ulubiony film lub serial w ojczystym języku gdy jest w innym państwie, jak np. Holandia. Dlatego nie powinno dziwić, że mieszkając w Holandii rodzi się pytanie czy można tam obejrzeć bez przeszkód Netflix Polska.

W jaki sposób można oglądać polskiego Netflixa w Holandii?

Ale jest szybki sposób, który umożliwia prosty dostęp do polskiego Netflixa w Holandii. Można to zrobić przy pomocy zmiany adresu IP na polski. Efektem tego będzie to, że nawet w czasie pobytu w Holandii, można będzie wirtualnie zmienić swoją lokalizację na Polskę. A sieć VPN to specjalne narzędzie, która to umożliwia i na to pozwala w prosty sposób. Użycie VPN działa tak jakby tworzyło się wirtualny tunel, który łączy urządzenie posiadane przez użytkownika z serwerem od dostawcy usługi VPN.

Mieszkając na co dzień w Holandii ma się holenderskie IP. Dlatego po otwarciu Netflixa, właśnie po adresie IP serwis będzie mógł określić w prosty sposób gdzie przebywasz. I na podstawie tego wyświetlić te seriale i filmy, które są dostępne tylko w bibliotece przeznaczonej dla państwa, w którym przebywasz. Dotyczy to także filmów z napisami i lektorem. Dlatego w Holandii nie zobaczysz wszystkich treści, które możesz znać z Polski. W tym wielu popularnych filmów.

Przy pomocy połączenia za pomocą sieci VPN i polskiego serwera można uzyskać dostęp do tych filmów i seriali, które są ograniczone geoblokadami wyłączenie do Polski. Również wtedy, gdy na co dzień mieszka się w takim kraju jak Holandia. Bo VPN pozwala na wirtualną podróż do innego państwa.

Jak odblokować polskiego Netflixa w Holandii przy pomocy VPN?

Aby oglądać polskiego Netflixa w Holandii, trzeba skorzystać z takiej usługi VPN, która to umożliwia bez problemu. Zła informacja to taka, że sieć VPN od dowolnej firmy z serwerami w Polsce mało kiedy umożliwi bezproblemowe korzystanie z Netflixa za w Holandii. A to w związku z tym, że ta platforma już od kilku lat wprowadza różne ograniczenia i blokady względem usług VPN.

Na szczęście wciąż jest kilku dostawców usług VPN, którzy są w stanie skutecznie odblokować Netflixa (w tym polskiego) w Holandii. Na ten moment to takie firmy jak:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Bardzo dużą skuteczność na polu jego odblokowania ma NordVPN. Nie było zbyt wielu problemów z oglądaniem i uruchomieniem zarówno Netflixa. Z serwerami pozostałych firm też sprawa ma się podobnie, ale zdarzały się okazyjne problemy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w każdym momencie może to ulec zmianie, bo Netflix okresowo blokuje dostęp z różnych VPN.

Warto wiedzieć, że opisani w tym tekście dostawcy usług VPN dają użytkownikom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jest to pomocne, gdyż dzięki temu można odzyskać pieniądze gdy będzie się miało pecha i kupi VPN właśnie w tym momencie, gdy Netflix zablokuje wszystkie serwery danej firmy.

Oglądanie Netflix Polska w Holandii krok po kroku

Przy pomocy VPN zaledwie w kilka minut można przenieść się wirtualnie do Polski i oglądać w Holandii wszystkie ulubione filmy i seriale na platformie Netflix po polsku. A konfiguracja programu VPN jest bardzo prosta, nawet dla kogoś kto na co dzień nie czuje się zbyt pewnie z obsługą komputera lub telefonu. Żeby to zrobić trzeba:

 1. Wybór dostawcy VPN, które oferta najlepiej Ci pasuje.
 2. Rejestracja konta i kupno usługi VPN.
 3. Pobranie specjalnej aplikacji do łączenia się z siecią VPN na swój telefon lub komputer.
 4. Uruchomienie pobranego i zainstalowanego programu. A następnie zalogowanie się na swoje konto.
 5. W uruchomionym programie należy zmienić lokalizację na Polskę i połączyć się z serwerem.
 6. Pora uruchom Netflixa. Od tej pory (po zmianie IP) polskie materiały powinny być dostępne w Holandii. A jak się okaże, że coś nie działa to może być konieczne kilka prób przy pomocy innych IP, żeby trafić na taki serwer, który nie jest blokowany.

I to tylko tyle, co trzeba zrobić – całkiem to proste. Polski Netflix w Holandii powinien działać bez problemu. Może okazać się też, że potrzebne będzie kilka zmian ustawieniach na stronie lub w aplikacji Netflixa w kwestii języka – żeby pojawiły się polskie napisy lub lektor.

Czy są sposoby żeby oglądać Netflix po polsku w Holandii za darmo?

Jeszcze parę lat temu była taka możliwość żeby oglądać Netflixa za pomocą darmowych sieci VPN. Jedyne co trzeba było zrobić to użyć dowolnych, darmowych proxy lub VPN z tego państwa. A że takich usług było całkiem sporo, to tym sposobem można było w Holandii oglądać polskie filmy i seriale za darmo na Netflixie, płacąc tylko za abonament na tej platformie.

Z biegiem lat polityka Netflixa uległa zmianie, a darmowe sposoby przestały działać. I taka sytuacja trwa po dzisiejszy dzień. Jest zaledwie mała grupa sieci VPN, które cały czas dają radę i mogą odblokować materiały na Netflixie. I dotyczy to zarówno biblioteki tego serwisu w jezyku polskim, jak i angielskim (Netflix USA). Dlatego teraz jedynie sieci VPN z górnej póki w miarę dobrze sobie radzą z zapewnieniem dostępu.

Podsumowanie – polski Netflix w Holandii

W tym artykule omówiony został sposób, przy pomocy którego możliwe jest oglądanie polskiego Netflixa w Holandii. Podczas krótkich jak i nieco dłuższych wyjazdów do tego kraju. Ale warto wiedzieć, że opisane tutaj metody sprawdzą się też przy innych VOD jak Player, Polsat Box czy TVP.