Oglądanie TVP za granicą

Jak oglądać TVP VOD za granicą? Poradnik

TVP posiada swój serwis VOD, w którym umożliwia streaming meczy, seriali oraz filmów przez Internet. Problem pojawia się wtedy, gdy chcesz oglądać TVP VOD online za granicą. Polacy przebywający w innych państwach napotykają wtedy komunikaty o blokadzie i błędach. Ale można z łatwością odblokować TVP VOD za granicą w dość prosty sposób, który nie wymaga większego wysiłku i umiejętności. Jak można to zrobić dowiesz się z tego poradnika.

Dlaczego TVP VOD nie działa za granicą?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, czemu TVP VOD nie działa za granicą. Powód jest prosty. Wszystkie serwisy VOD takie jak ten Telewizji Polskiej, nie tylko w Polsce ale i na świecie mają ograniczenia co do tego, w jakich krajach ich zawartość może być wyświetlana. Nie inaczej jest w sytuacji TVP VOD czy TVP Sport za granicą. Podpisane przez stacje telewizyjne umowy na dystrybucje treści odpowiadają za blokady, które dotykają osoby będące tylko chwilowo lub żyjące na co dzień za granicą.

Dlatego osoby, które mieszkają w takich krajach jak UK, Norwegia, Niemcy, Dania, USA, Francja czy Holandia – czyli tych państwach gdzie sporo Polaków wyjechało za pracą, muszą posiłkować się specjalnymi rozwiązaniami takimi jak VPN. Dzięki VPN można oglądać TVP VOD oraz TVP Sport online na żywo w UK, Niemczech czy Norwegii oraz ulubione filmy i seriale w części VOD serwisu.

Jak możesz oglądać TVP VOD za granicą przy pomocy VPN?

Jeden z lepszych sposobów na oglądanie TVP VOD za granicą to zmiana adresu IP na polskie przy pomocy VPN. W ten sposób tak jakby wirtualnie przenosisz się na chwilę do Polski. I możesz omijać różnego rodzaju blokady, jak np. ta która sprawia że TVP VOD nie działa za granicą. Tego typu usługi są bardzo popularne i pomagają w uzyskaniu dostępu również to takich usług jak Player czy Polsat Box Go.

Bardzo dobrze sprawdzają się w tym celu trzy firmy, które mają dużo serwerów w Polsce. Są to:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wszystkie wymienione firmy oferują co najmniej 30 dni na testy usługi w formie gwarancji zwrotu pieniędzy. Znaczy to, że możemy w ciągu 30 dni wystąpić o zwrot środków wydanych na VPN jeśli nie będzie działał zgodnie z naszymi oczekiwaniami – lub stwierdzimy, że go jednak nie potrzebujemy.

Te usługi VPN są płatne, ale zdecydowane warte swojej ceny. Darmowe sieci VPN są niestety nieskuteczne lub mają bardzo wolne serwery, które zrywają większość streamingu. Co jednak ważniejsze, ciężko jest znaleźć polskie serwery w darmowych usługach VPN. Jeszcze większym problemem jest ich niskie bezpieczeństwo i ryzyko, że ktoś wykradnie dane w trakcie korzystania z darmowych VPN.

Jak oglądać TVP VOD za granicą z VPN?

Korzystanie z VPN do odblokowania polskich treści za granicą nie jest trudne. Wręcz przeciwnie. Każdy sobie z tym poradzi i sprowadza się to do kilku bardzo prostych kroków do wykonania. Co trzeba zrobić żeby w ten sposób oglądać TVP VOD poza granicami naszego kraju?

Najpierw musisz mieć konto w usłudze VPN, która ma w swojej ofercie polskie serwery. Możesz sprawdzić te firmy, które polecamy powyżej lub poszukać innej. Gdy już założy konto i zapłacisz za abonament, to następnym krokiem jest pobranie na dysk specjalnego programu, który będzie łączył się z serwerami i zmieniał adres IP.

Mając program VPN, musisz w nim wybrać polski serwer. Będzie on dostępny na liście państw, w których firma ma serwery przez które mogą łączyć się użytkownicy. Gdy znajdziesz serwer wystarczy się z nim połączyć. I tyle. Masz polski adres IP i wszystkie usługi niedostępne za granicą powinny działać bez przeszkód i problemów.

Oglądanie TVP VOD za granicą krok po kroku

A teraz przyjrzymy się jak wygląda oglądanie TVP VOD za granicą krok po kroku. Od samego początku do końca, czyli odblokowania dostępu do serwisu poza Polską.

 1. Wybierasz ofertę firmy dostarczającej VPN z polskimi serwerami, która najbardziej Ci pasuje.
 2. Opłacasz abonament na wybrany okres i zakładasz konto.
 3. Pobierasz aplikację na swoje urządzenie (komputer, telefon, tablet) i ją instalujesz.
 4. Uruchamiasz aplikację i logujesz się przy pomocy utworzonego konta.
 5. Wybierasz w aplikacji polski serwer i łączysz się z nim.
 6. Masz teraz polskie IP. Możesz oglądać online TVP VOD za granicą bez przeszkód. Zarówno programy w formacie VOD jak i transmisje sportowe.

Oglądaj TVP Sport online za granicą

Bardzo często od samych seriali i filmów o wiele bardziej popularne są transmisje wydarzeń takich jak mecze piłkarskie czy skoki, które można zobaczyć w TVP Sport. W tych sytuacjach VPN okazuje się bardzo przydatny, gdyż dzięki niemu można oglądać TVP Sport za granicą i obejrzeć na żywo transmisje ulubionych wydarzeń sportowych. I to, że akurat w danym momencie jest się poza Polską przestaje być przeszkodą. Można cieszyć się z oglądania ulubionych dyscyplin sportowych z polskim komentarzem.

Bardzo dużym plusem tego rozwiązania jest to, że VPN można bardzo szybko uruchomić. Wystarczy dosłownie parę minut, które trzeba poświęcić na instalację i uruchomienie programy i praktycznie od razu możesz oglądać TVP Sport za granicą. Dzięki temu nie ominiesz tych wydarzeń sportowych i meczy reprezentacji, które Telewizja Publiczna udostępnia widzom za darmo. A jak wiadomo, jest co oglądać!