Oglądanie TVP za granicą

Jak oglądać TVP VOD za granicą? Poradnik

TVP udostępnia swój serwis VOD, w którym umożliwia streaming meczów, seriali oraz filmów przez internet. Problem pojawia się wtedy, gdy chcesz oglądać TVP VOD online za granicą. Polacy przebywający w innych państwach napotykają wtedy komunikaty o blokadzie i błędach. Można jednak z łatwością odblokować TVP VOD za granicą w dość prosty sposób, który nie wymaga większego wysiłku ani umiejętności. Jak to zrobić, dowiesz się z tego poradnika.

Jak możesz oglądać TVP VOD za granicą przy pomocy VPN?

Jednym z najlepszych sposobów na oglądanie TVP VOD za granicą jest zmiana adresu IP na polski za pomocą VPN. Dzięki temu wirtualnie przenosisz się do Polski, omijając blokady, które uniemożliwiają korzystanie z TVP VOD za granicą. Takie usługi są bardzo popularne i pomagają uzyskać dostęp również do innych serwisów, takich jak Player czy Polsat Box Go.

Bardzo dobrze sprawdzają się w tym celu trzy firmy, które mają dużo serwerów w Polsce. Są to:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wszystkie wymienione firmy oferują co najmniej 30-dniowy okres testowy z gwarancją zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że w ciągu 30 dni możesz wystąpić o zwrot środków, jeśli VPN nie będzie działał zgodnie z oczekiwaniami lub jeśli stwierdzisz, że go jednak nie potrzebujesz.

Te płatne usługi VPN są warte swojej ceny. Darmowe sieci VPN są często nieskuteczne lub mają bardzo wolne serwery, które przerywają streamowanie. Co ważniejsze, trudno znaleźć polskie serwery w darmowych usługach VPN. Jeszcze większym problemem jest ich niskie bezpieczeństwo i ryzyko, że ktoś wykradnie Twoje dane podczas korzystania z darmowych VPN.

Jak oglądać TVP VOD za granicą z VPN?

Korzystanie z VPN do odblokowania polskich treści za granicą jest proste i każdy może sobie z tym poradzić. Sprowadza się to do kilku bardzo prostych kroków do wykonania. Co trzeba zrobić żeby w ten sposób oglądać TVP VOD poza granicami naszego kraju?

Najpierw załóż konto w usłudze VPN, która oferuje polskie serwery. Możesz wybrać jedną z firm polecanych powyżej lub znaleźć inną, która Ci odpowiada. Po założeniu konta i wykupieniu abonamentu, pobierz na swoje urządzenie specjalny program VPN, który będzie łączył się z serwerami i zmieniał Twój adres IP.

Następnie uruchom program VPN i wybierz polski serwer z listy dostępnych krajów, w których firma posiada serwery. Gdy znajdziesz odpowiedni serwer, połącz się z nim. Po nawiązaniu połączenia Twój adres IP zmieni się na polski. I to wszystko. Masz teraz polski adres IP, dzięki czemu wszystkie usługi, które były niedostępne za granicą, powinny działać bez problemów.

Dlaczego TVP VOD nie działa za granicą?

Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego TVP VOD nie działa za granicą. Powód jest prosty. Wszystkie serwisy VOD, takie jak ten Telewizji Polskiej, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, mają ograniczenia co do tego, w jakich krajach ich zawartość może być wyświetlana. Nie inaczej jest w przypadku TVP VOD czy TVP Sport za granicą. Umowy na dystrybucję treści podpisane przez stacje telewizyjne odpowiadają za blokady, które dotykają osoby przebywające chwilowo lub na stałe za granicą.

Dlatego osoby mieszkające w takich krajach jak UK, Norwegia, Niemcy, Dania, USA, Francja czy Holandia – gdzie wielu Polaków wyjechało za pracą – muszą korzystać ze specjalnych rozwiązań, takich jak VPN. Dzięki VPN można oglądać TVP VOD oraz TVP Sport online na żywo w UK, Niemczech czy Norwegii, a także ulubione filmy i seriale w części VOD serwisu.

Oglądanie TVP VOD za granicą krok po kroku

A teraz przyjrzymy się jak wygląda oglądanie TVP VOD za granicą krok po kroku. Od samego początku do końca, czyli odblokowania dostępu do serwisu poza Polską.

 1. Wybierasz ofertę firmy dostarczającej VPN z polskimi serwerami, która najbardziej Ci pasuje.
 2. Opłacasz abonament na wybrany okres i zakładasz konto.
 3. Pobierasz aplikację na swoje urządzenie (komputer, telefon, tablet) i ją instalujesz.
 4. Uruchamiasz aplikację i logujesz się przy pomocy utworzonego konta.
 5. Wybierasz w aplikacji polski serwer i łączysz się z nim.
 6. Masz teraz polskie IP. Możesz oglądać online TVP VOD za granicą bez przeszkód. Zarówno programy w formacie VOD jak i transmisje sportowe.

Oglądaj TVP Sport online za granicą

Bardzo często transmisje wydarzeń sportowych, takich jak mecze piłkarskie czy skoki narciarskie, są bardziej popularne niż same seriale i filmy dostępne w TVP Sport. W takich sytuacjach VPN okazuje się bardzo przydatny, ponieważ dzięki niemu można oglądać TVP Sport za granicą i cieszyć się transmisjami ulubionych wydarzeń sportowych na żywo. Fakt, że w danym momencie jesteś poza Polską, przestaje być przeszkodą, a Ty możesz cieszyć się oglądaniem ulubionych dyscyplin sportowych z polskim komentarzem.

Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że VPN można bardzo szybko uruchomić. Wystarczy dosłownie kilka minut na instalację i uruchomienie programu, aby praktycznie od razu móc oglądać TVP Sport za granicą. Dzięki temu nie ominiesz ważnych wydarzeń sportowych i meczów reprezentacji, które Telewizja Publiczna udostępnia widzom za darmo. A jak wiadomo, jest co oglądać!