Polski Netflix w UK

Polski Netflix w UK – jak oglądać Netflix Polska w UK?

Netflix oferuje inne treści w UK niż w Polsce. Nie wszystkie filmy i programy telewizyjne dostępne na Netflix w Polsce są również dostępne na Netflix UK. Istnieją jednak proste sposoby, aby oglądać polski Netflix w Wielkiej Brytanii. Polska wersja Netflixa oferuje ogromną bibliotekę polskich filmów i programów telewizyjnych, a także materiały z polskimi napisami lub dubbingiem. Dostęp do tej biblioteki można łatwo odblokować za pomocą prostej metody, która zajmuje zaledwie kilka minut.

Żeby oglądać polski Netflix w UK trzeba skorzystać z sieci VPN z polskimi serwerami, mieć aktywne konto na platformie Netflix oraz urządzenie do oglądania – telefon, tablet lub komputer. A konfiguracja i uruchomienie tego wszystkiego jest bardzo prosta.

Dlaczego polski Netflix nie działa w UK?

Polski Netflix jest niedostępny dla Polaków w Wielkiej Brytanii z powodu umów kontraktowych pomiędzy producentami treści a dostawcami usług streamingowych. Utrudnia to Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii oglądanie treści w ich ojczystym języku, a także osobom z innych krajów, które podróżują lub mieszkają za granicą.

W dzisiejszych czasach każdy może mieszkać gdzie tylko chce na świecie. Duża liczba Polaków wybrała życie w Wielkiej Brytanii, kraju, który jest bardzo postępowy i nowoczesny. A wiążący się ze zmianą kraju brak dostępu do polskich filmów i seriali na Netflix w UK staje się dużą niedogodnością. Również Netflix nie ma zbyt wielu możliwości, aby coś z tym zrobić, ponieważ to od producentów filmów i seriali zależy, z którego kraju ludzie będą mieć swobodny dostęp do materiałów wideo.

Platforma Netflixa wciąż jest jedną z największych na świecie i to najlepsze źródło legalnego streamingu, z ogromną biblioteką filmów i seriali. A chyba każdy ma czasem ochotę zobaczyć ulubiony film lub serial w polskim języku gdy jest w innym kraju, jak właśnie w UK. Dlatego nie powinno dziwić, że osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii szukają sposobów żeby oglądać Netflix Polska za granicą.

Jak oglądać polski Netflix w UK?

Ale jest szybki sposób, który umożliwia prosty dostęp do polskiego Netflixa w UK. Można to zrobić zmieniając swój adres IP na polski. W rezultacie nawet w czasie pobytu w UK, będzie można wirtualnie przenieść się do Polski. Sieć VPN to narzędzie, które na to pozwala i jest proste w obsłudze. Po użyciu VPN powstaje wirtualny tunel, który łączy komputer lub telefon użytkownika posiadane z serwerem usługi VPN, który może być zlokalizowany np. w Polsce.

Gdy mieszka się w UK, to ma się brytyjski adres IP. Dlatego po odpaleniu Netflixa, ten serwis po adresie IP określa gdzie się aktualnie przebywa. I bazując na tym wyświetla odpowiednią zawartość biblioteki filmów i seriali – taką jaka jest dostępna w danym państwie, w omawianym przypadku w UK. Łapie się na to też dostęp do napisów i lektora. Dlatego też na Netflixie w UK nie wyświetlą się wszystkie treści, które można oglądać z Polski. W tym wiele seriali i filmów.

Ale mając do dyspozycji polski serwer VPN, przy pomocy sieci VPN można uzyskać dostęp do seriali i filmów po na Netflixie w UK, które są dostępne tylko w Polsce. Bo ta technologia pozwala na wirtualną zmianę lokalizacji swojego komputera.

Jak oglądać polskiego Netflixa w UK za pomocą VPN?

Do oglądania polskiego Netflixa w UK potrzebny jest taki VPN, który sobie z tym poradzi bez większych problemów. Niestety nie każdy dostawca usług VPN jest w stanie zapewnić swoim użytkownikom bezproblemowy dostęp do Netflixa. Ten serwis od lat regularnie walczy z różnymi sposobami na obchodzenie ograniczeń ze względu na kraj i przez to polskie serwery VPN nie w każdym przypadku radzą sobie z bezproblemowym zapewnianiem dostępu do Netflixa po polsku w UK.

Ale jest wielu dostawców usług VPN, którzy są w stanie cały czas i bez większych przeszkód dostarczać dobrej jakości serwery VPN, które działają bez przeszkód w UK i pozwalają na oglądanie ulubionych filmów i seriali po polsku.

Najlepsze sieci VPN żeby oglądać polski Netflix za granicą

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Bardzo dobrze z odblokowaniem Netflixa po polsku w UK radzi sobie NordVPN. Czasami mogą pojawić się sytuacje, że niektóre polskie serwery okazują się zablokowane, ale w większości przypadków nie ma problemu z uruchomieniem polskiego Netflixa w UK przy połączeniu z tą siecią VPN. Pozostałe firmy też odnoszą sukcesy, ale trzeba pamiętać że w każdej chwili może to się zmienić, a jeżeli Netflix postanowi zablokować serwery z polskim IP.

Wtedy z pomocą przychodzi okres gwarancji zwrotu pieniędzy, który niemal każdy dostawca usług VPN zapewnia swoim użytkownikom. Dzięki temu można odzyskać pieniądze wtedy, gdy kupi się dostęp do sieci VPN w UK do oglądania filmów i seriali, a ona w ciągu następnych kilku dni zostanie zablokowana przez Netflixa.

Oglądanie polskiego Netflixa w UK krok po kroku

Korzystając z możliwości VPN, w kilka minut można mieć polskie IP i oglądać w UK polskie filmy i seriale na platformie Netflix. Konfiguracja i ustawienie wszystkiego są bardzo proste, dzięki VPN w parę minut można przenieść się wirtualnie do Polski i zacząć oglądać w UK wszystkie ulubione filmy i seriale na platformie Netflix po polsku. Poradzi sobie z tym każdy, nawet gdy na co dzień nie czuje się zbyt pewnie z obsługą telefonu lub komputera. Trzeba:

 1. Wybrać ofertę dostawcy usług VPN, którego usługa najbardziej nam odpowiada.
 2. Założyć konto i wykupić dostęp do usługi
 3. Pobrać ze jego strony program do łączenia się z VPN na swój telefon lub komputer.
 4. Uruchomić pobraną aplikację VPN i zalogować się do niej.
 5. Wybrać Polskę jak swoją lokalizację i połączyć się z polskim serwerem VPN w celu zmiany IP.
 6. Uruchomić Netflixa. W tym momencie powinniśmy mieć już polskie IP i uzyskać dostęp do polskiego Netflixa w UK. Jeżeli okaże się, że coś nie działa to może być konieczne ponowne połączenie się z VPN, żeby trafić na taki serwer, który nie jest blokowany przez Netflixa.

Jak widać jest to dość proste i dzięki temu polski Netflix w UK powinien bez problemu działać w zaledwie kilka chwil. Ale noże okazać się też, że trzeba będzie ustawić odpowiednią wersję języka w aplikacji – żeby pojawił się lektor lub napisy po polsku.

Polski Netflix w UK za darmo – czy da się tak oglądać?

Jeszcze kilka lat temu dało się oglądać polskiego Netflixa za pomocą darmowych usług VPN. Wystarczył pierwszy lepszy dostawca usługi VPN i wszystko działało. Trzeba tylko było mieć dostęp do serwera w odpowiednim kraju. Ale od dłuższego czasu taka opcja jest już niedostępna, gdyż Netflix blokuje większość usług VPN, a zwłaszcza te darmowe – które mają ograniczone możliwości i nie zapewniają dostępu do streamingu. Dlatego obecnie nie da się już oglądać polskiego Netflixa w UK za pomocą darmowych usług VPN.

Trzeba postawić na rozwiązania płatne, gdyż jest to obecnie jedyny skuteczny sposób na zapewnienie sobie dostępu do Netflixa po polsku niezależnie od miejsca w którym się mieszka. Czy to będzie Anglia, Szkocja, Irlandia czy Walia czy też jakieś miejsce poza Wyspami Brytyjskimi. I oglądać ulubione filmy i seriale w języku polskim, z polskim lektorem lub napisami.

Podsumowanie – polski Netflix w UK

W tym artykule pokazany został prosty sposób, dzięki któremu można oglądać filmy i seriale na polskim Netflixie w UK. Jest to sposób przydatny zarówno przy dłuższych jak i krótszych wyjazdach. Pokazane tutaj sposoby zadziałają też przy innych polskich usługach streamingowych jak HBO MAXWP PilotPlayerPolsat Box czy TVP.