Polski Netflix

Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą? Działające sposoby

Jeżeli szukasz sposobu na to, żeby oglądać polskiego Netflixa za granicą to dobrze trafiłeś. Z tego poradnika dowiesz się co zrobić żeby obejrzeć filmy i seriale na Netfliksie za granicą po polsku. Nie ma znaczenia w jakim kraju jesteś i jak długi pobyt w nim planujesz. Cały czas możesz mieć dostęp do polskich napisów i swoich ulubionych seriali w ojczystym języku. Polski Netflix za granicą może stać się dostępny zaledwie w kilka minut – sprawdź jak!

Wszystko czego będziesz potrzebować to VPN oraz ulubione urządzenie do oglądania Netflixa – komputer, tablet lub telefon. Ale o tym dalej!

Co sprawia że polski Netflix nie działa za granicą?

Główną przyczyną tego, że nie możesz oglądać Netflixa po polsku za granicą są obowiązujące na całym świecie umowy i regulacje pomiędzy producentami treści, a platformami VOD. Ten problem dotyka nie tylko Polaków, którzy chcą obejrzeć w języku polskim ulubiony film lub serial, ale również mieszkańców innych państw w tej samej sytuacji. Osoby z UK, Danii, Norwegii, Niemiec czy USA gdy wyjadą do innych państw również mają trudności z dostępem do takiej wersji Netflixa, jaką mają w domu.

W czasach dużej i powszechnej globalizacji, gdy mieszkać i pracować można niemal na całym świecie, utrudniony dostęp do filmów i seriali po polsku staje się pewną bolączką. Dotyka to również innych platform, jak np. Polsat Box Go, TVP VOD czy Player. Nie ma co ukrywać – jest to największa platforma VOD z tak bogatą biblioteką treści. A nie każdy ma możliwość oglądania Netflixa z angielskim lektorem lub napisami. Powstaje pytanie, czy można oglądać Netflix Polska za granicą i jeśli tak, to jak to zrobić?

Netflix Polska za granicą – jak oglądać?

Jest na całe szczęście sposób, który pozwala na łatwy dostęp do polskiego Netflixa za granicą. Jest nim zmiana adresu IP. W efekcie sprawia to, że nawet pomimo pobytu za granicą, przenosisz się wirtualnie do Polski. VPN to specjalny program i technologia, która to umożliwia. Działa na zasadzie wirtualnego tunelu, który powstaje między komputerem użytkownika, a serwerem dostarczanym przez firmę obsługującą VPN.

Jeżeli na co dzień mieszkasz w UK lub Niemczech to masz na stałe angielski lub niemiecki adres IP. I jak połączysz się z Netflixem, to za jego pomocą serwis jest w stanie określić bez problemu w jakim kraju przebywasz. I na tej podstawie wyświetlić filmy i seriale, które są przeznaczone właśnie dla tego kraju. Również z napisami lub lektorem w tych językach.

Natomiast połączenie się z polskim serwerem VPN sprawi, że będzie można uzyskać dostęp do tych treści i materiałów, które są dostępne w języku polskim – tylko i wyłącznie z terenu naszego kraju. I będzie to możliwe również wtedy, gdy na co dzień przebywa się za granicą. Tak jak wspomnieliśmy – VPN umożliwia wirtualną podróż do innego kraju.

Polski Netflix za granicą – jak odblokować dostęp za pomocą VPN?

Żeby bez problemu korzystać z Netflix Polska za granicą, będziesz potrzebować takiej usługi VPN, która to umożliwia. Niestety nie jest tak, że usługa od pierwszej lepszej firmy oferującej serwery VPN w naszym kraju pozwoli na bezproblemowy dostęp do Netflixa za granicą. Tak to nie działa. Ten serwis streamingowy już od jakiegoś czasu stara się blokować różne usługi VPN i uniemożliwiać im skuteczne działanie. Jednak cały czas jest kilka firm, które działają i z mniejszymi lub większymi sukcesami umożliwiają dostęp do polskiej biblioteki Netflixa. Aktualnie są to:

NordVPN
 • Od 2,99€ miesięcznie
 • Szybkie serwery z polskim adresem IP
 • Dostęp do polskich VOD i telewizji
 • Liczne funkcje dodatkowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Surfshark
 • Od 2,49€ miesięcznie
 • Polskie serwery w Warszawie i Gdańsku
 • Odblokowanie polskiej telewizji i VOD
 • Również w wersji z antywirusem
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
ExpressVPN
 • Od 6,67$ miesięcznie
 • Dostęp do polskich serwerów VPN
 • Możliwość oglądania telewizji i VOD za granicą
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Po moich wielu różnych testach Netflixa w polskiej wersji językowej, świetną skuteczność w jego odblokowaniu miał NordVPN. Praktycznie nie było żadnych problemów z uzyskaniem dostępu do polskiego Netflixa czy włączenia napisów po polsku. Z serwerami pozostałych firm też się to udawało, jednak zdarzały się problemy i skuteczność była mniejsza.

Warto pamiętać o tym, że każda wymieniona tutaj firma oferująca VPN zapewnia swoim klientom gwarancję zwrotu pieniędzy, która trwa aż 30 dni. Pozwala to na korzystanie z VPN bez ryzyka. Gdy po jego uruchomieniu okaże się, że nagle Netflix zablokował adresy IP i serwery tej firmy, to gdy uznasz że nie potrzebujesz tej usługi do niczego innego – odzyskasz pieniądze. A tak niestety może się zdarzyć w każdej chwili, więc warto pamiętać o takiej opcji.

Mając wiedzę, jaki VPN działa i sobie z tym radzi można przejść do kolejnego kroku, czyli uruchomienia i korzystania z tej usługi w celu uzyskania dostępu do filmów i seriali po polsku.

Netflix w Polskiej wersji językowej

Polski Netflix za granicą – dostęp krok po kroku

Dzięki VPN tylko kilka minut dzieli Cię od przeniesienia się do Polski i oglądania wszystkich tych filmów i seriali, które są niedostępne za granicą. Wszystko jest bardzo proste i nawet osoba, które nie czuje się zbyt pewnie w obsłudze komputera, telefonu czy tabletu sobie z tym poradzi. Zatem do dzieła!

 1. Wybierz firmę VPN, której usługa najbardziej Ci odpowiada. Do odblokowanie Netflixa po polsku świetnie nadaje się NordVPN.
 2. Wykup abonament w usłudze VPN. Jednocześnie dokonasz rejestracji konta użytkownika.
 3. Ze strony wybranej firmy pobierz specjalny program do łączenia się z serwerem VPN na swój komputer, tablet lub telefon.
 4. Zainstaluj aplikację i ją uruchom. Zaloguj się przy pomocy swoich danych dostępowych.
 5. W aplikacji odszukaj listę serwerów. Najczęściej jest to pierwszy ekran, który zobaczysz. Wybierz na niej jako lokalizację Polskę i połącz się z serwerem.
 6. Uruchom Netflixa. Od tej pory polskie filmy i seriale powinny być dostępne. Jeżeli zdarzy się, że jednak nie będzie to działać, to najczęściej pomaga połączenie się z innym serwerem.

I tyle. To wszystko co trzeba zrobić. Od tej chwili wszystko powinno działać tak jakby się było w Polsce. Konieczna może też okazać się zmiana w ustawieniach na stronie lub w aplikacji Netflixa języka, ale z tym już raczej bez problemu sobie poradzisz.

Polski Netflix za granicą za darmo – czy to możliwe?

Jeszcze parę lat temu można było oglądać polskiego Netflixa za granicą za darmo. Przy pomocy różnych darmowych proxy oraz darmowych sieci VPN. Można ich było pełno znaleźć w sieci, gdyż większość programów do zmiany IP bez problemu odblokowywała nie tylko polskiego, ale również amerykańskiego Netflixa. Dzięki temu można było oglądać naprawdę wiele filmów i seriali z całego świata. Nie było niemal żadnych ograniczeń.

Jednak w pewnym momencie taka sielanka i wygoda się skończyła i darmowe sposoby na dostęp do Netflixa z innych krajów przestały działać. I tak jest do dzisiaj. Tylko mała, wąska grupa usług VPN wciąż jest w stanie poprawnie funkcjonować i odblokowywać filmy i seriale na Netflixie. Dotyczy to nie tylko Netflixa po polsku, ale również jego wersji w języku angielskim. Dlatego w obecnych czasach jedyna opcja to skorzystanie z profesjonalnych usług VPN.

Powodem tego była presja, którą producenci i właściciele filmów i seriali zaczęli wywierać na Netflixa. Wymuszono blokadę i ograniczenie dostępu do usługi za pomocą VPN. Netflix nie miał wyjścia, musiał się na to zgodzić i zacząć wdrażać mechanizmy, które utrudniają dostęp do usługi za pomocą tej technologii.

Netflix Polska za granicą – podsumowanie

Za pomocą sposobu opisanego w tym poradniku bez problemu obejrzysz polski Netflix za granicą, z dowolnego kraju. Nie ma znaczenia czy to będzie UK, USA, Norwegia czy Holandia. Przy pomocy sieci VPN przeniesiesz się do Polski i będziesz w stanie oglądać ulubione filmy i seriale w ojczystym języku. Netflix po polsku to znacznie więcej materiałów filmowych, ale również seriali i programów dokumentalnych, które powstały z myślą o polskim widzu.